Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum fe face dovada proprietati intr- un proces ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum fe face dovada proprietati intr- un proces ?

Dovada proprietati se poate face prin Carte funciara, schita cadastrala chiar daca acest teren nu este ingradit ? Precizez ca la politie au zis ca nu am cum sa fac dovada proprietatii daca nu este ingradita ! Adica ei ziceau ca in cazul sesizari pe care am depus-o eu ca mi-a fost incalcata proprietate de persoane straine cu intentie care stiau ca acolo este locuinta mea de domiciliu . Iar la audiere politistul imi tot zicea ca nu puteti sa ziceti proprietatea mea !
Deci prin urmare as dori o lamurire mai clara la cele mai sus mentionate ! LEGE ,ART. ETC . Va multumesc anticipat !
Dar politia cum poate face dovada cea ce spuneti?
mergeti la OJPCI si cereti o adeverinta,schita din cartea funciara si prezentati-o politiei.