Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita hotarare pana la solutionarea ...
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita hotarare pana la solutionarea recursului

Buna ziua,
Am avut un proces pe fond la judecatorie, unde reclamantul a castigat prin neprezentarea mea la cele 2 termene de judecata.Am facut recurs si mi a dat termen de 28 oct 2014,dar a venit de la executor somatie de executare silita.Intrebarea mea este ,cum pot stopa executarea deoarece eu am documente din care reiese ca acest proces nu putea fi castigat de recamant iar termenul la recurs este peste 1 an jumatate.
Doamna,
Incercati sa depuneti o cerere preschimbare termen si o contestatie la executare in care sa cereti suspendarea executarii silite. Faceti si o a treia actiune in care cereti si suspendarea provizorie, pana la solutionarea cererii de supendare in cadrul contestatiei la executare.
Formulati contestatie la executare, solicitand suspendarea executarii.

Formulati si cerere de preschombare termen in recurs, motivand ca s-a inceput deja executarea si va sunt cauzate prejudicii.