Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... recurs
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

recurs

Buna ziua , am pierdut un proces (18179/301/2012 din 16.04.2013 , camera 6 civil ) , nu vreau sa ajung la executor , la sentina se poate face recurs , timp in care eu sa platesc datoria , in sentinta specifica ca se poate face recurs in 15 zile de la comunicare (din data care o primesc la posta?) Am nevoie in jur de 2 luni . Dupa sentinta care sunt pasii pana la executare si ce inseamna executarea , poate fii si parti mobiliare? Va multumesc anticipat ....
Incheiati o conventie scrisa cu asociatia si nu mai declarati recurs.
Daca nu accepta va pot executa silit.

Se poate incheia conventia pana sa inceapa executarea silita.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc , cat dureaza ca timp pana pot chema un executor , ca termene ...
Depinde si de faptul cand depun actele pentru inceperea executarii silite .....
Daca vreti sa trageti de timp ei vor merge la executor.

Incercati sa va intelegeti in scris cu ei acum si nu dupa aceea deoarece dupa ce platesc executorul nu mai sta nimeni sa piarda timpul cu dvs.
Sentinta este ca ma obliga la plata , acum nu trebuie alt proces de executare silita ? Sau poate sa o faca direct?