avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... recurs
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

recurs

Buna ziua , am pierdut un proces (18179/301/2012 din 16.04.2013 , camera 6 civil ) , nu vreau sa ajung la executor , la sentina se poate face recurs , timp in care eu sa platesc datoria , in sentinta specifica ca se poate face recurs in 15 zile de la comunicare (din data care o primesc la posta?) Am nevoie in jur de 2 luni . Dupa sentinta care sunt pasii pana la executare si ce inseamna executarea , poate fii si parti mobiliare? Va multumesc anticipat ....
Cel mai recent răspuns: johnpescar , utilizator 17:02, 29 Aprilie 2013
Incheiati o conventie scrisa cu asociatia si nu mai declarati recurs.
Daca nu accepta va pot executa silit.

Se poate incheia conventia pana sa inceapa executarea silita.
Ultima modificare: Vineri, 26 Aprilie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc , cat dureaza ca timp pana pot chema un executor , ca termene ...
Depinde si de faptul cand depun actele pentru inceperea executarii silite .....
Daca vreti sa trageti de timp ei vor merge la executor.

Incercati sa va intelegeti in scris cu ei acum si nu dupa aceea deoarece dupa ce platesc executorul nu mai sta nimeni sa piarda timpul cu dvs.
Sentinta este ca ma obliga la plata , acum nu trebuie alt proces de executare silita ? Sau poate sa o faca direct?

Alte discuții în legătură

Daune morale si materiale cercetasa cercetasa care i procedura? primesc somatie acasa pentru a i plati aceste daune partii vatamate? sau ma trezesc cu executorul judecatoresc la usa (vezi toată discuția)
Executare neplata intretinere giotto_2016 giotto_2016 Buna ziua! Intrebare: care sunt pasii de urmat pentru executarea unui proprietar rau platnic?! Ieri s-a primit sentinta judecatoreasca definitiva si ... (vezi toată discuția)
Am avut proces cu asociația de proprietari, am primit ... Criss inna Criss inna Bună..... Am avut proces cu asociația de proprietari,am primit sentința definitiva după recurs,unde asociația a pierdut procesul și este obligata la ... (vezi toată discuția)