avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Santaj
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Santaj

Buna seara , nici nu stiu cum sa incep dar am nevoie de ajutor , mai pe scurt o sa explic problema mea , eu lucrez in domeniul video chat , alaturi de mine lucra si o prietena , cu ceva timp in urma am aflat ca sunt cateva filmulete cu noi pe internet , fratele ei din intamplare a aflat despre ce facea sora ei si este foarte revoltat pe mine , imi arunca toata vina asupra mea , ca eu am bagat-o pe sora lui in asta , ca ma va spune parintilor mei , ca imi va spulbera viata , rog pe cineva sa ma ajute su sfaturi
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:17, 29 Aprilie 2013
Fiecare lucru pe care il faci presupune un set de riscuri. Vorbeste cu prietena - ea il poate "domoli" pe fratele ei. Spune-i si lui ca decizia a fost a ei si ca tu nu ai incurajat-o cu nimic.
Dar nimic nu-l va putea opri sa nu vorbeasca cu parintii tai (care inteleg ca nu stiu cu ce te ocupi tu). Ce varsta are prietena?
Cristia10 a scris:

Fiecare lucru pe care il faci presupune un set de riscuri. Vorbeste cu prietena - ea il poate "domoli" pe fratele ei. Spune-i si lui ca decizia a fost a ei si ca tu nu ai incurajat-o cu nimic.
Dar nimic nu-l va putea opri sa nu vorbeasca cu parintii tai (care inteleg ca nu stiu cu ce te ocupi tu). Ce varsta are prietena?


are 20 de ani
A o spune parintilor ei nu e santaj. Santaj e cand vi s-ar cere bani sau alte foloase pentru a tainui acest fapt.
el ma ameninta ca ma spune parintilor mei , si ma jignit :mi, a spus c...a , mi-a dat de inteles ca o sa ma bata cand ma prinde ...toate astea le-a spus pe facebook :) desi sora lui e majora , eu am ajutat-o cand a avut nevoie , dar ea acum nu isi asuma vina
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2013
Admin, administrator
Se poate face plangere penala la sectia de politie unde locuiti pentru infractiunea de amenintare daca exista amenintare cu bataia si v-a speriat.

Insa...sa nu il enervati mai tare...

In mod normal ar trebui actionat intr-un mod foarte rapid, eficient sub aspect juridic si sa nu se supere...chiar daca ati depune o plangere penala...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere pentru jigniri si amenintari ContSters81546 ContSters81546 As dori sa stiu daca si unde pot depune o plangere impotriva amantei sotului (in prezent fost sot), am converastii salvate in e-mail in care aceasta m-a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am 18 ani ,am avut o relație de 3 luni cu un tip ... pampam18 pampam18 buna ziua! am 18 ani ,am avut o relație de 3 luni cu un tip de 21 de ani care s a încheiat pentru ca eu am făcut prostia de a iesi cu un prieten din ... (vezi toată discuția)