Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Proces Austria
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Proces Austria

Cum pot afla daca exista un proces pe rol la o instanta in Austria ? In România exista un portal unde poti cauta dupa nume , nr . dosar , părți ...In Austria cum se procedeaza?
Cautati in Austria cum cautati in Romania si veti afla.
In mod normal trebuie sa existe un portal al instantelor de judecata si in Austria.
Exista o adresa respectiv "www.ris.bka.guv.at" dar nu poti cauta dupa nume de ex numele de familie este acoperit , la fel si numele firmei . In Romania daca cauti un nume de persoana sau firma primesti un raspuns clar cu toate procesele pe care le are sau le-a avut . Ma gandeam ca poate s-a mai izbit cineva de o problema similara si ma poate ajuta .Multumesc.