Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bun comun sau nu? Procurator de fonduri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bun comun sau nu? Procurator de fonduri

buna ziua ! sunt casatorita de 15ani am o fetitade 12ani si eu nu sunttrecuta an contractu casei casa fiind cumparata an timpul casatoriei si tatal sotului este trecut an contract ca fiindmandatar de fonduri ce vreau sa va antreb eu am vrun drept la casa an ca z de divort va multumesc!!!
Procurator de fonduri prin donatie. daca tatal i a donat numai fiului banii pentru achizitionarea apartamentului, acesta este bun propriu al sotului dvs, la un eventual divort acest apartament nu va intra in masa partajabila.
Cred ca va referiti la procurator de fonduri si nu mandatar de fonduri. Cel mai sigur ar fi sa vada acel act un avocat.

Daca este procurator de fonduri socrul dvs este posibil sa fie considerat bun propriu al sotului. In aceste conditii aveti dreptul doar la eventuaele sume de bani investite in imobil.
Asa e trecut in act, asa a fost si in realitate?
atunci este bun propriu al sotului.
da procurator de fonduri !!!
multumesc pentru raspuns
si copilu n-are niciun drept? sotu poate sa ne dea afara din casa cand doreste el??????

[ va rog sa nu mai scrieti cu majuscule si sa folositi functia editeaza daca vreti sa completati un mesaj
gi-jane2, moderator