Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de resedinta la imobil proprietate a unei firme
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de resedinta la imobil proprietate a unei firme

Am un imobil, o casa, care este pe firma.Sunt interesata sa ii fac unei persoane viza de flotant la respectiva adresa.Se poate daca imobilul este pe firma?Si daca da, ce acte trebuiesc?Sau viza de flotant se poate obtine numai daca imobilul este pe peroana fizica?Multumesc.
Daca cladirea este pe societate, ii puteti ace un contract de inchiriere si acesta va sta la baza vizei de flotant. Atentie! societatea trebuie sa aiba in obiectul de activitate inchirieri imobile.
Daca persoana este un angajat al societatii , atunci ii puteti face viza de flotant pe baza contratului de munca.