Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... proces-verbal de cercetare la fata locului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

proces-verbal de cercetare la fata locului

Buna ziua. Sunt anul IV la Facultatea de Drept si lucrez la lucrarea de licenta. As vrea sa adaug in cadrul acesteia un model de proces-verbal de cercetare la fata locului. Singura problema este ca in doctrina de specialitate nu am gasit decat un singur astfel de model si as prefera sa nu il preiau pe acela. Stiti, va rog, daca exista asa ceva, sa imi recomandat un site oficial de pe care sa preiau un astfel de proces-verbal (am nevoie ca informatia sa poata fi usor de verificat si reala, caci exemple am gasit si eu la cei de la Facultatea de Drept Romano-americana dar nu stiu de unde au preluat ei), sau din doctrina, daca a mai ramas ceva din acest domeniu ce nu a trecut inca prin mana mea. :(. va multumesc foarte frumos.
nanumihaela, utilizator
Procesul-verbal este un tipizat care se completeaza de organul de politie de mana.
Ce alte modele sa aveti daca exista doar unul singur...
nu ma refeream la modelul tipizat simplu. ma refeream la unul deja completat. cum este cel din "Tratat de criminalistica" al Dl. Emilian Stancu, editia a V-a, ed. Universul Juridic, 2010, p.375-376. :)