Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... legea 682/2002
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

legea 682/2002

pentru ca am facut inpreuna cu familia parte din legea 682/2002 si am fost lasati pe drumuri acum nici un avocat nu vrea sa ne reprezinte, ce sa fa cem sa ne sinucidem ca asta este ultima solutie, dar pina atunci am de spus multe despre aceasta lege si cine o pune in aplicare si ce golanii si vile si masini isi cumpara acesti lucratori care dupa lege ar trebui sa ne pazeasca dar ei nu stiu cum sa incarce nota de plata pt asi aduce profit(am fost introdus in program impreuna cu sotia ,mama si o matusa bolnava mintal )acum suntem pe drumuri pt ca banii vorbesc (clanuri)stiu ca cea ce am scris inseamna pt mine infractiune pt ca am divulgat aceste lucruri dar asta este purul adevar
Potrivit legii mentionate de dvs, programul de protectie a martrilor inceteaza :
a) la cererea martorului protejat, exprimată în formă scrisă şi transmisă către O.N.P.M.;
b) dacă în cursul procesului penal martorul protejat depune mărturie mincinoasă;
c) dacă martorul protejat comite cu intenţie o infracţiune;
d) dacă sunt probe sau indicii temeinice că, ulterior includerii în Program, martorul protejat a aderat la un grup sau organizaţie criminală;
e) dacă martorul protejat nu respectă obligaţiile asumate prin semnarea Protocolului de protecţie sau dacă a comunicat date false cu privire la orice aspect al situaţiei sale;
f) dacă viaţa, integritatea corporală sau libertatea martorului protejat nu mai este ameninţată;
g) dacă martorul protejat decedează.
Avocatii nu vad cu ce va pot ajuta.
Exista coruptie mare in Romania si asta se vrea...