Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Caile de atac la actiunea pentru exercitarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Caile de atac la actiunea pentru exercitarea autoritatii parintesti

In situatia unei sentinte pronuntata intr-un dosar avand ca obiect exercitarea in comun a autoritatii parintesti si stabilirea domiciliului minorului, care sunt caile de atac?
Apel si recurs? Sau numai recurs?
Aveti doua cai de atac- apel si apoi recurs.
Multumesc, am crezut ca poate ma insel eu.
Pentru ca a declarat recurs intemeiat pe art. 304 ind. 1 Cod procedura civila (vechi)....
Deja m-am blocat si ma intreb ce va face tribunalul in situatia asta
Va califica calea de atac ( recursul declarat ) ca fiind apel.
E procedura comuna sau ordonanta?