Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se judeca dupa noul sau vechiul cod?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se judeca dupa noul sau vechiul cod?

La data de 28.12.2012 am trimis prin posta, catre tribunal, o cerere de chemare in judecata, pentru conflicte de munca.
A venit o citatie pe care scrie "emisa la 14 Ianuarie 2013", iar pe citatie scrie ca sunt chemat in instanta in ziua de 16 Mai 2013.

Intrebarea este: procesul se judeca dupa vechiul sau dupa noul cod de procedura civila, si dupa vechiul sau noul cod civil?
Procedura e pe vechiul cod de procedura civila, iar fondul pe codul muncii.

Nu are nicio treabă cu codul civil. Nici cu ăl vechi, nici cu ăl nou.
Ahaa.. Ok. Multumesc. Sarbatori fericite!