Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... COMUNICARE CU INSTANTA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

COMUNICARE CU INSTANTA

Acum pe noul cod civil , se poate comunica cu instanta prin intermediul e-mail , fax ? Adica se pot depune documente fara a fi nevoie de a trimite originale prin posta ?
Inscrisurile se pot comunica prin fax dar este recomandabil sa le aveti la termenul de judecata deoarece instanta poate sa le ceara sa le vada in original.
Nu se depun inscrisurile in original, ci in copii conforme cu originalul.