Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... custodie comuna
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

custodie comuna

Buna Ziua,

Pentru custodie comuna se poate introduce actiunea imediat dupa ce s-a dat sentinta de la curtea de apel sau trebuie sa astept motivarea ei?
(sper sa nu dureze 3-4 luni ca la celelalte sentinte.)
Trebuie sa spuneti si ce obiect are procesul judecat de curtea de apel.
Pentru a deschide un alt proces este necesar sa existe imprejurari noi.
Puteti deschide proces si fara sa asteptati motivarea dar ar fi bine sa vedeti cum s-a motivat.

Nu aveti custodie comuna sau care este problema?
La curtea de apel s-a judecat divosrtul si incredintarea minorului ( eu cerusem incredintarea minorului).
Din pacate tribunalul a uitat sa dea sentinta si pe programul de vizita care este unul jenant.
La tribunal cerusem rejudecarea pe vicii de procedura ( sau administrat probe ininte sa am aparator) si un program de vizita normal.
Din pacate si curtea a respins recursul .Nu cred ca mai are rost sa astept motivarea recursului deoarece poate dura vre o 3 sau 4 luni cum au durat de fapt celelalte motivari.
Puteti introduce actiunea.