Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Hristos a inviat!
Pentru un salariat din inv. incadrart la personal nedidactic care incepand cu luna mai va iesi la pensie, la cate zile concediu de odihna are drepatul?
CO minim e de 20 zile lucratoare. Pentru 4 luni lucrate ii revin 7 zile lucratoare de CO, adica 20/12*4=7.
Zilele de concediu se dau in functie de vechime si nu dupa felul cum este incadrat ! adica daca are peste 20 de ani lucrati acesta va avea zile de concediu 25 .

[Respectati regulamentul de postare in forum, nu mai scrieti cu majuscule. Multumim]
Admin, administrator
Este vorba despre invatamant ... cate zile de CO are prevazute in c.i.m.?