Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA sau SRL
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA sau SRL

As dori sa stiu ce ar fi mai avantajos sa infiintez un PFA sau un SRL???
mai exact ma intereseaza sa stiu daca SRL ar fi neplatitoare de TVA cat timp pot fi scutita si la PFA trebuie depusa bilant??
pfa nu epune bilant ae mai putine declaratii si costurile contabilitatii mai mici, srl re bilant, ambele forme devin latitoare la o cifra de afaceri de 220000lei (65000euro curs aderare)