Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Rudele de gradul 3 au dreptul la mostenire? In acest caz e vb de stranepoti de sora.Va multumesc.
Buna ziua,
Daca nu exista alte grade care sa fie indreptatite la mostenire sau acelea sunt renuntatoare, rudele de care vorbiti au dreptul SA SOLICITE MOSTENIREA!
ATENTIE, ACEI STRANEPOTI NU VIN DIRECT LA MOSTENIRE CI DOAR AU VOCATIE SUCCESORALA.
av. Gabriel Klein Kiritescu