Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod CAEN produse handmade
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod CAEN produse handmade

Buna ziua.
Am un srl care are printre codurile caen si cel pentru vanzare de produse online. (activitate secundara). Daca doresc sa fac un magazin online in care sa vand produse handmade facute de mine, imi trebuie si atestat de producator sau alte documente? Sau este suficient acest cod caen?

Multumesc
Sonia H.
Daca aveti in actul constitutiv, Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet, cod CAEN 4791, tot ce aveti de facut este sa autorizati aceasta activitate la Registrul Comertului.
In rest, trebuie sa aveti documente din care sa reiasa ca Dvs. le produceti:
- Facturi de achizitie a materiilor prime
- Rapoarte de productie, in baza carora veti da in consum materiile prime folosite
etc.
Succes!
Multumesc frumos.