Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Masina confiscata sau dosar penal
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Masina confiscata sau dosar penal

Buna ziua,

va rog sa imi spuneti daca este posibil pe baza un plangeri sau adrese facute la politie confiscarea unei masini inmatriculate in spania foarte probabil fara rca valabil si acte,
respectiv am fost accidentat de catre o masina de spania nu eram de fata in momentul accidentului respectiv in parcare, a fost vazut numarul de inmatriculare si cine este conducatorul auto.
Doresc sa stiu daca voi face o plangere la politie si se dovedeste faptul ca aceasta masina nu avea RCA valabil respectiv nu o sa pot sa imi repar masina i se va intampla ceva acestui conducator auto sau macar se va pune sechestru pe masina pentru a nu accidenta si alti conducatori auto?
sau va scapa doar cu o sanctiune?

Multumesc anticipat pentru raspuns,
Admin, administrator
Multumesc pentru raspunsurile oferite,
doar o contraventie si poate sa circule in continuare pe strazi, c-am trist dar asta este,