avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Valabilitate proces verbal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Valabilitate proces verbal

Buna ziua,

Va rog sa mi spuneti cata valabilitate are un proces verbal prin care o institutie publica(primarie) isi ia angajamentul sa atribuie o locuinta castigata in instanta.Si in ce conditii este lovit de nulitate.
Cel mai recent răspuns: elenaandra , utilizator 13:06, 9 Mai 2013
Buna ziua,
Fiti mai explicit, Care a fost calitatea primariei in dosar.
De principiu actul este valabil.
Este lovit de nulitate doar daca este incheiat de persoane fara calitate sau pentru cauze ilegale sau imorale.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Primaria a fost partea parata.V-am intrebat deoarece nu sunt multumit cum s-a incheiat acest proces verbal,respectiv de continutul sau.Au trecut 4 luni de la data incheierii si inca nu a fost pus in aplicare,de aceea ma gandeam ca poate nu mai este valabil.
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati unui executor judecatoresc pentru executare silita.
Orice sentinta poate fi executata dar se prescrie dreptul prin 3 ani.
Formulati macar o somatie printr-un cabinet de avocat pentru a le da un termen rezonabil de punere in executare.
Atentie sa nu-l depasiti.
av. Gabriel Klein kiritescu
Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz punere in posesie teren obtinut prin hotarare judecatoreasca emiliana emiliana Din 05 mai 2012 am o sentinta, irevocabila de la data de 10 noiembrie 2012. Primaria nu ne pune in posesie cu cele 24 ha, motivand ca nu are angajat ... (vezi toată discuția)
Inundat de 5 ori serdexro serdexro Vecinul de deasupra ma inunda in mod constant si nu vrea sa-si repare instalatiile. Am incercat si cu rugaminti si cu amenintari, dar nimic. Ce masuri legale ... (vezi toată discuția)
Acordare pensie alimentara minor ioanadavid ioanadavid buna ziua,in cat timp se acorda pensia alimentara dupa castigarea procesului de custodie si pensie alimentara? (vezi toată discuția)