Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Valabilitate proces verbal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Valabilitate proces verbal

Buna ziua,

Va rog sa mi spuneti cata valabilitate are un proces verbal prin care o institutie publica(primarie) isi ia angajamentul sa atribuie o locuinta castigata in instanta.Si in ce conditii este lovit de nulitate.
Buna ziua,
Fiti mai explicit, Care a fost calitatea primariei in dosar.
De principiu actul este valabil.
Este lovit de nulitate doar daca este incheiat de persoane fara calitate sau pentru cauze ilegale sau imorale.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Primaria a fost partea parata.V-am intrebat deoarece nu sunt multumit cum s-a incheiat acest proces verbal,respectiv de continutul sau.Au trecut 4 luni de la data incheierii si inca nu a fost pus in aplicare,de aceea ma gandeam ca poate nu mai este valabil.
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati unui executor judecatoresc pentru executare silita.
Orice sentinta poate fi executata dar se prescrie dreptul prin 3 ani.
Formulati macar o somatie printr-un cabinet de avocat pentru a le da un termen rezonabil de punere in executare.
Atentie sa nu-l depasiti.
av. Gabriel Klein kiritescu
Multumesc frumos.