Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte necesare

buna ziua
chiar nu stiam in ce categorie sa includ mesajul meu, dar sper totusi ca voi primi un raspuns. Vreau sa inchei un contract de inchiriere cu o scoala,a terenului de sport, sa construiesc un teren de fotbal , pe care ulterior sa il pun la dispozitia amatorilor pentru a juca, cntra cost. asta dupa programul scolar, din punctul asta de vedere totul fiind in regula. ce vreau eu sa va intreb este daca am nevoie de alte acte sau autorizatii pentru constuirea acestuia si inchirierea lui. In al doilea rand, daca sunt nevoita sa eliberez factura, asta inseamna ca va trebui sa imi infiintez o firma. care sunt demersurile in acest sens? va multumesc.
Multe intrebari ,in una singura...proprietarul terenului este,inteleg,scoala,deci statul. La primarie veti gasi toate raspunsurile necesare. Oricum procedura este anevoioasa,din cite i-mi dau seama si nu o vad posibila.