Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... datorii mari la gunoi la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

datorii mari la gunoi la bloc

Buna tuturor.cred ca am gasit saitu pe care l am cautat de mult.Am vrut sa intreb la firma care ridica gunoiu de la bloc , cit ne costa in plus sa vina sa ridice gunoiu de trei ori pe saptamina , insa am aflet cu stupoare ca blocu are o datorie de 61.370 ron si nu sa platit gunoiu din august 2011.Din cite stiu administratoru zicea prin octombrie 2012 ca nu mai plateste gunoiu si baga banii la RADET sa dea drumu la caldura ca au datorii.Maine ce i de la gunoi trimit somatie de plata.E normal ce a facut administratoru ? Unde sint atitea bani ? Ce ma oftic e ca eu am centrala . Pe cine iau de git ? Mai stau si la 10 m de ghena.Seara buna.
Pot foarte bine sa-si construiasca o incinta inchisa cu cate o cheie la fiecare apartament, cu camere video, unde toti proprietarii sa fie obligati sa arunce gunoiul in saci legati la gura, sa nu arunce resturile alimentare direct in pubele ...
Poate acolo este urmatoarea situatie: incinta deschisa, gunoi aruncat pe jos de toata lumea inclusiv cei care cauta prin gunoaie...
Oare este ceva imposibil ?.