Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale citatie dosar penal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

citatie dosar penal

sunt o persoana cu o firma care nu este inchisa ,dar fara activitate,dar si cu o datorie de aproape 10000 de roni.sunt plecat in strainate de 3 ani .deunazi am primit acasa o citatie ca firma respectiva are dosar penal.si tr sa ma prezint etc etc.eu vreau sa stiu daca pot sa platesc in rate acesti bani si unde trebuie sa ma adresez.va multumesc
Ar fi recomandabil sa trimiteti un avocat ca sa se informeze despre ce este vorba.
Daca vor sa va audieze este posibil sa ceara arestarea in lipsa.
Avocatul se poate interesa si sa inteleaga cum se prezinta problema.