Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen punere in aplicare a unei hotarari
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen punere in aplicare a unei hotarari

Mi-a fost respins recursul 2 in actiunea de partaj bunuri comune. Care este data de referinta pentru achitarea sultei stabilita de tribunal, in apel 2, de catre partea debitoare? Este data pronuntarii hotararii de respingere a recursului, data pronuntarii hotararii din apel sau alta data?
daca nu este prevazut altfel in dispozitiv este data cand hotararea este definitiva si executorie, adica data pronuntarii hot in apel
Multumesc mult!