Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Firma neplatitoare de TVA doreste sa efectueze ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Firma neplatitoare de TVA doreste sa efectueze achizitii si livrari intracomunitare

Buna seara,
O societate neplatitoare de TVA doreste sa efectueze achizititii si livrari intracomunitare, care sunt documentele necesare pentru inregistrarea la finante?
Am inteles ca se poate inregistra in R.O.I. iar in tara sa ramana neplatitoare. Este adevarat? Ce acte trebuie depuse?
Va multumesc.
Buna ziua,

Gasiti raspunsul la intebarile dvs. aici
www.avocatnet.ro/content/for...

Numai bine