avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Firma neplatitoare de TVA doreste sa efectueze ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Firma neplatitoare de TVA doreste sa efectueze achizitii si livrari intracomunitare

Buna seara,
O societate neplatitoare de TVA doreste sa efectueze achizititii si livrari intracomunitare, care sunt documentele necesare pentru inregistrarea la finante?
Am inteles ca se poate inregistra in R.O.I. iar in tara sa ramana neplatitoare. Este adevarat? Ce acte trebuie depuse?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: CONTABIUM , Contabil 17:41, 7 Iunie 2013
Buna ziua,

Gasiti raspunsul la intebarile dvs. aici
www.avocatnet.ro/content/for...

Numai bine

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce conditii trebuie sa indeplineasca firma mea (acte etc) pentru a face export in franta? cotabita cotabita buna ziua, Doresc sa stiu ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a face export mobilier in Franta. Urmeaza sa semnez un contract cu o firma de acolo si ... (vezi toată discuția)
Inscriere in registrul operatorilor intracomunitari roxana_c_09 roxana_c_09 Buna ziua, Sunt traducator PFA neplatitor de TVA si pentru a colabora cu diverse birouri din UE mi s-a cerut un nr de TVA. Din cate am inteles, pentru a ... (vezi toată discuția)
Trebuie depusa d301? sevenx sevenx Buna ziua, Un SRL neplatitor de TVA face o achizitie intracomunitara (fara a fi inregistrat in ROI intrucat valoarea achizitiei este sub 10000E) in luna ... (vezi toată discuția)