Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... noua lege a caselor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

noua lege a caselor

dupa noua lege a caselor 1/2009 daca am un apartament care l-am achitat integral,am cadastru,intabulare,nu sunt grevat de sarcini la cartea funciara,platesc impozitul anual..ce trebuie sa fac sa intru in legaliatate sau sa am o forma legala?sau automat cu noua lege pot instraina apartamentul??mai trebuie sa fac vrun demers ca am fost in proces cu un asa zis propietar???multumesc anticipat
dupa noua lege a caselor, contractul de v-0c semnat in baza legii 112 este titlul dvs de proprietate.
asa ca eu zic sa stati linistit.