Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA MEDIU
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA MEDIU

autoturism renault laguna, fabricat in RO in 2003, inmatriculat de fiecare proprietar in parte dupa preferintele fiecaruia, ultima inmatriculare septembrie 2012 la care nu s-a solicitat taxa de mediu. Este posibil sa fie platita sau la acea data nu se cerea asa ceva? Intre timp Guvernul a adoptat noi reglementari si la o eventuala vanzare cumparare este posibil sa se ceara asa ceva?
MULTUMESC FRUMOS!
Se cere "asa ceva", adica se plateste taxa numita si timbru de mediu la transcrierea dreptului de proprietate de anul acesta