Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Recuperare sume retinute ilegal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Recuperare sume retinute ilegal

Instanta a admis contestatia mea la executare asupra unor sume incorecte solicitate de CNAS si comunicate fara respectarea prevederilor legale.Din pacate pana la emiterea deciziei de suspendare ,sumele au fost retinute prin poprirea conturilor.Cum trebuie sa procedez pentru recuperarea acestora,a garantiei si taxei de timbru?
Cred ca trebuie sa depuneti o cerere de restituire la cei care v-au retinut sumele, atasati copie de pe hotararea in cauza.