Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... prezenta la proces in calitate de intimat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

prezenta la proces in calitate de intimat

Buna ziua!
Am fost citata la un proces la judecatorie, ca intima, avand ca obiect plangerea unei persoane impotriva rezolutiei prim-procurorului.
S-a amanat termenul de pronuntare pana la o anumita data.
Mai trebuie sa ma prezint?
Va multumesc!
Daca s-a amanat doar pronuntarea nu trebuie sa va prezentati. Luati solutia de la condica sau de pe portalul instantelor in data pentru care s-a amanat pronuntarea.
Madalina Pascu, Avocat
nu, aminarea de pronuntare nu implica prezenta partilor. Solutia o veti afla de la arhiva instantei, incepand cu a doua zi de la pronuntare ( cea aminata).