Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declaratie de calatorie minor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declaratie de calatorie minor in strainatate

locuiesc in anglia cu un minor de 16 ani, trebuie sa vin cu el in tara pentru divort.mama lui este in italia, si nu poate veni in tara sa-mi elibereze procura de calatorie.daca face o astfel de procura in italia la un notar autorizat , este recunoscuta ?
Sigur; doar ca trebuie apostilata, tradusa...