avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declaratie de calatorie minor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declaratie de calatorie minor in strainatate

locuiesc in anglia cu un minor de 16 ani, trebuie sa vin cu el in tara pentru divort.mama lui este in italia, si nu poate veni in tara sa-mi elibereze procura de calatorie.daca face o astfel de procura in italia la un notar autorizat , este recunoscuta ?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:58, 17 Mai 2013
Sigur; doar ca trebuie apostilata, tradusa...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura pasaport si insotire minori fara apostila Elena_95 Elena_95 Am o mare problema: sunt in tara de 2 luni impreuna cu surorile mele minore. Mama este in Italia. Eu si surorile mele trebuie sa ne intoarcem in Italia pentru ... (vezi toată discuția)
Legalizare act de identitate italian Andreea73 Andreea73 Știți cumva dacă se poate legaliza un act de identitate străin după copia tradusa legalizat astfel încât sa nu mai fie nevoie sa vina persoana în cauza ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu cetatean italian dana-mihaela dana-mihaela Ce acte imi sunt necesare pentru casatoria cu un cetatean italian. Casatoria va avea loc in Italia. Mentionez ca atat eu cat si viitorul meu sot suntem ... (vezi toată discuția)