Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Situația locativã a fostului soț.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Situația locativã a fostului soț.

Buna ziua. Sotul meu a plecat de acasa la o alta femeie. Am divortat de el, el locuieste cu aceasta femeie la ea dar nu are mutatie , deoarece casa unde locuieste ea este a parintiilor ei. Pos sa fac reclamatie la Adminstrația Finantelor ca locuieste la ea ca chiriaș si nu are incheiat nici un contrac ca sa plateasca impozit la stat. Mentionez ca ei doi nu sunt cununati impreuna.
Buna ziua,
Este vorba despre fostul sot atata timp cat ati divortat, nu?
Care ar fi avantajul dumneavoastra?
Cum dovediti ca ar fi chirias si nu un simplu locatar FFL tolerat in imobil?
av. Gabriel Klein Kiritescu
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
cui trebuie sa ma adresez ca locuieste nelegal ?
:ban: Avertisment morerator!

Stimată doamnă,

Forumul avocatnet nu este destinat sprijiinirii, din punct de vedere juridic, a acțiunilor privind răzbunări personale, ci acordării unor sfaturi utile, celor care au nevoie de consultanță.

Astfel, mă văd nevoit să închid acest topic și să vă invit să postați, dacă este cazul, întrebări cu o altă natură decât dorința de revanșă față de fostul soț, sau față de oricare altă persoană.

Cu stimă,
moderator Andrei Grigoriu