avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Achizitie licenta taxi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Achizitie licenta taxi

Buna dimineata,

vreau sa cumpar o licenta taxi si nu stiu daca se poate si cum se procedeaza (ce acte trebuiesc si respectiv demersurile ce trebuie facute in vederea obtinerii acesteia).
Se poate intra in posesia acestei licente si fara a o cumpara, adica prin obtinerea ei direct de la primarie ?
Va multumesc.
Cu stima.

Alte discuții în legătură

Procedura de obtinere licenta taxi ContSters215676 ContSters215676 Buna seara, Doresc sa obtin o licenta pentru taxi si nu stiu exact cum trebuie sa procedez! Masina este personala, eu lucrez pe ea si deocamdata este ... (vezi toată discuția)
Investire cu titlu definitiv si irevocabil lilicrin lilicrin Am investit hotararea data de tribunal cu titlu definitiv si irevocabil si au spus sa revin peste 3 zile la arhiva tribunalului. Sa inteleg ca atunci pot sa ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune sau solicitare titlu autoritati diana81andrei@yahoo.com diana81andrei@yahoo.com Buna ziua, Situatia este urmatoarea: in 1964 bunicul meu a cumparat o proprietate intravilana cu chitanta de mana. In 1988, dupa decesul bunicului, tatal ... (vezi toată discuția)