avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Procedura modificare titular contract cu ENEL
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Procedura modificare titular contract cu ENEL

va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez ca sa trec pe numele meu la curentul electric deoarece sotul meu a decedat in urma cu trei luni si ce documente imi sunt necesare .mentionez ca am facut si succesiunea si am certificat de mostenitor. va multumesc.
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 12:09, 18 Mai 2013
Pentru modificarea numelui in contractul de furnizare al energiei electrice este necesar sa va prezentati la centrul de relatii cu clientii cu urmatoarele documente:
· actul de identitate copie si original
· actul de proprietate (hotarare judecatoreasca prin care i se atribuie proprietatea)
Nu se percep taxe in astfel de situatii.


mai multe informatii gasiti chiar pe site-ul companiei de electricitate
[ link extern ]

pentru a nu face inca un drum la furnzor, pe langa documentele de mai sus aveti nevoie de :
-index contor,
-orig+copie certificat deces
-orig+copie certificat mostenitor
-cererea de schimbare o completati la enel, au ei formulare tipizate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Enel: schimbare titular contract, acelasi client. Cazimi Cazimi Am incheiat contractul cu Enel in 1990, inainte de pronuntarea divortului, in locuinta care a fost a parintilor mei, iar in prezent este a mea. Contractul a ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am o casă la țară cumpărată fără contor electric ... Test2022 Test2022 Bună ziua. Am o casă la țară cumpărată fără contor electric (a fost racordată la curent în trecut dar la momentul cumparării acesta lipsea - ridicat ... (vezi toată discuția)
Inselata la cumparare apartament ContSters381108 ContSters381108 Buna! Sunt o tanara mama care-mi cresc singura copilul nascut in afara casatoriei si nerecunoscut de tata. Cu chiu cu vai am reusit sa cumpar un apartament. ... (vezi toată discuția)