Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Procedura modificare titular contract cu ENEL
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Procedura modificare titular contract cu ENEL

va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez ca sa trec pe numele meu la curentul electric deoarece sotul meu a decedat in urma cu trei luni si ce documente imi sunt necesare .mentionez ca am facut si succesiunea si am certificat de mostenitor. va multumesc.
Pentru modificarea numelui in contractul de furnizare al energiei electrice este necesar sa va prezentati la centrul de relatii cu clientii cu urmatoarele documente:
· actul de identitate copie si original
· actul de proprietate (hotarare judecatoreasca prin care i se atribuie proprietatea)
Nu se percep taxe in astfel de situatii.

mai multe informatii gasiti chiar pe site-ul companiei de electricitate
[ link extern ]

pentru a nu face inca un drum la furnzor, pe langa documentele de mai sus aveti nevoie de :
-index contor,
-orig+copie certificat deces
-orig+copie certificat mostenitor
-cererea de schimbare o completati la enel, au ei formulare tipizate