Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere declaratie venit agricol
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere declaratie venit agricol

Pentru o suprafata de 10 ha de padure detinuta cu acte de proprietate de o persoana fizica se depune vreo declaratie ,asa cum se depune pentru venitul agricol?
Da, se depun aceleasi declaratii (doar ca se bifeaza "silvicultura" la categoria de venit): formularul 220 (Declaratia privind venitul estimat) pana la 31 ianuarie sau in 15 zile de la inceperea activitatii si formularul 200 (Declaratia privind venitul realizat) pana la 25 mai a anului urmator realizarii venitului. Platiti impozit pe venit si CASS conform deciziilor de impunere.