Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act aditional la contract civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act aditional la contract civil

este corecta formularea la modificare duratei contactului civil?
initial perioada a fost determinata de 3 luni din 14.01.2013 pana in 14.03.2013
modificarea la art...prin act aditional se modifica durata contractului civil astfel:
durata contractului va fi de 5 luni incepand cu 14.01.2013,in loc de 3 luni.???
Intre 14 ian si 14 martie sunt 2 luni.
In ceea ce priveste formularea prelungirii, fie
1. "se modifica art. X, "durata", in sensul ca acesta va avea urmatorul continut:
- 5 luni incepand cu 14 ian..."

sau
2. " prin actul aditional se prelungeste durata contractului cu X luni, respectiv, acest contract va fi valabil pana la data ___"