avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act aditional la contract civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act aditional la contract civil

este corecta formularea la modificare duratei contactului civil?
initial perioada a fost determinata de 3 luni din 14.01.2013 pana in 14.03.2013
modificarea la art...prin act aditional se modifica durata contractului civil astfel:
durata contractului va fi de 5 luni incepand cu 14.01.2013,in loc de 3 luni.???
Cel mai recent răspuns: ContSters267464 , utilizator 13:47, 22 Mai 2013
Intre 14 ian si 14 martie sunt 2 luni.
In ceea ce priveste formularea prelungirii, fie
1. "se modifica art. X, "durata", in sensul ca acesta va avea urmatorul continut:
- 5 luni incepand cu 14 ian..."

sau
2. " prin actul aditional se prelungeste durata contractului cu X luni, respectiv, acest contract va fi valabil pana la data ___"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire contract prin anexa? a.m.s. a.m.s. Va rog a-mi raspunde daca se poate prelungi un contract de achizitii publice printr-o anexa la contract incheiata ulterior lui? precizez inca o data ca nu este ... (vezi toată discuția)
Modificari la cim AliceS AliceS Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca formularea de mai jos, utilizata in actul aditional de modificare a duratei CIM-ului, este corecta dpdv legal: \"Art. ... (vezi toată discuția)
Text act aditional prelungire cim pe durata determinata Ada30teo Ada30teo Daca am un CIM care expira la 30.04.2010 si vreau sa il prelungesc pt inca 2 luni, care e textul pe care il trec in actul aditional: \"Se modifica elementul C ... (vezi toată discuția)