Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari la CIM

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca formularea de mai jos, utilizata in actul aditional de modificare a duratei CIM-ului, este corecta dpdv legal:
"Art. 1. Se modifică punctul C, litera (a) - „Durata contractului” si va avea urmatorul continut:
Se prelungeşte durata contractului individual de muncă pe perioadă nedeterminată de timp începând cu data de 03.11.2017.
Art. 2. Se abrogă litera (b) de la punctul C.
Art. 3. Celelalte clauze rămân neschimbate."
Este corecta formularea mentionata de dvs.