Forum Discuţii juridice Executare silită Va rog o explicatie la textul de mai jos ...
Discuție deschisă în Executare silită

Va rog o explicatie la textul de mai jos ...

Buna ziua,

Va rog sa-mi explicati textul de mai jos:

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) : 5933/245/2013
Data inregistrarii 18.02.2013
Data ultimei modificari: 17.03.2013
Materie: Civil
Obiect: încuviinţare executare silită
Stadiu procesual: Fond
Părţi
Nume Calitate parte
SC SERRAGHIS LOAN MANAGEMENT LTD PRIN S.C. ASSET PORTFOLIO SERVICING ROMÂNIA S.R.L. Creditor
FICA MIHAELA ADRIANA Debitor
ªedinţe
Ora estimata: 08:30
Complet: C.S.4
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Respinge cererea.
Document: Încheiere - de executare silită 01.03.2013
Căi atac
Nu există informaţii.
Citare prin publicitate
Nu există informaţii.

Ce solutie are dosarul acesta ? Se va rejudeca? Daca da, atunci cand? S-a inchis si se va deschide unul nou ? Nu este actualizat site-ul judecatoriei ???
Multumesc frumos pentru raspunsuri. Fara sa supar pe nimeni as dori sa primesc raspuns numai de la persoanele care au studii juridice ...

O zi buna va doresc !

Buna ziua,
M-am uitat pe portalul judecatoriei Iasi si aveti dreptate, asa este trecut.
Nu stiu care au fost cererine partilor deci nu va poat traduce solutiile.
Fie mergeti la arhiva si solicitati sa va dea solutia fie imi dati mai multe amanunte.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Scrie si ca s-a respins si ca s-a admis. trebuie sa sunati la judecatorie ( 0232/211250) cereti la arhiva civila si sa va spuna ce solutie s-a luat pana la urma.

daca s-a admis cererea, e fara cale de atac.Puteti doar sa faceti contestatie la executare.

daca s-a respins, aveau cale de atac recurs, dar nu e formulat.
Oricum, fiind o incheiere data in materie necontencioasa, pot promova oricand o noua cerere de incuviintare.

Ati primit somatie de plata sau instiintare de poprire de la executor?
ContSters214341, utilizator