Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare - continuarea activitatii dupa primirea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare - continuarea activitatii dupa primirea deciziei de pensionare anticipata

daca am decizie de pensionare anticipata di iunie 2010,dar nu am pus-o in aplicare si mi-am continuat activitatea, se mai completeaza in cartea de munca anii lucrati,pina la data la care urmeaza sa se opereze prin revisal?Multumescv
Potrivit art.279 alin.1 C.mun., vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

Asadar, daca ati desfasurat activitatea in baza unui c.i.m. pana la data de 31.12.2010, atunci acea perioada trebuie sa fie inscrisa in carnetul de munca.