avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare - continuarea activitatii dupa primirea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare - continuarea activitatii dupa primirea deciziei de pensionare anticipata

daca am decizie de pensionare anticipata di iunie 2010,dar nu am pus-o in aplicare si mi-am continuat activitatea, se mai completeaza in cartea de munca anii lucrati,pina la data la care urmeaza sa se opereze prin revisal?Multumescv
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:34, 23 Mai 2013
Potrivit art.279 alin.1 C.mun., vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

Asadar, daca ati desfasurat activitatea in baza unui c.i.m. pana la data de 31.12.2010, atunci acea perioada trebuie sa fie inscrisa in carnetul de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de munca ContSters48681 ContSters48681 Buna ziua. Mi s-a dat cartea de munca, dar nescanata. Eu m-am angajat in octombrie 2010 si au zis ca programul se terminase. Am 16 ani de munca pe ea. Ce ... (vezi toată discuția)
Inregistrare vechime gresit in revisal Mella Mella Buna ziua, Am lucrat in perioada 2010-2013 in functia de profesor la o scoala, insa in Revisal a fost inregistrata perioada 2009-2012. In perioada 2009-2010 ... (vezi toată discuția)
Ce se face cu carnetele de munca? Bardac Nelu Bardac Nelu In institutia in care lucrez, sa decis ca de la data de 01.11.2011, carnetele de munca, sa fie date fiecarui angajat in parte.... Mentionez, ca nu sunt ... (vezi toată discuția)