Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Acte interne ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Acte interne ONG

Buna seara,

M-a interesa care este modalitatea prin care se poate corecta o eroare in actele interne ale unui ONG (hotarari AGA).

Mai precis documentul a fost deja utilizat la judecatorie dar ulterior s-a descoperit ca numarul de inregistrare a fost gresit alocat, o hotarare cu acelasi numar fusese deja emisa anterior. Exista vreo modalitate de a rectifica aceasta situatie, pentru a nu se continua cu numere gresite de inregistrare a hotararilor ?

Va multumesc.
Da, prin decizie, motivati si ii dati un indice 1, sau un bis, sau orice alta notatie.
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns.

Noua decizie cu numarul corectat trebuie depusa la judecatorie in completarea dosarului deja depus? Mentionez ca dosarul a trecut deja de judecatorie, deci inchierea a fost emisa.