avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Grad de handicap

Buna ziua, am o intrebare, sotia mea pentru urmatoarele afectiuni :
 Luxatie congenitala de sold bilaterala dobandita prin nastere (conform referat medical).
 Inegalitate membre inferioare cu scurtare membru inferior cu 2 cm (conform referat medical).
 Coxatroza secundara stanga (conform referat medical).
 Sold drept displazic.
 Bazin asimetric.
 Modificari ale coloanei vertebrale
 CAPACITATE DE MUNCA PIERDUTA IN TOTALITATE (conform decizie pensionare pe caz de invaliditate)
 DEFICIENTA FUNCTIONALA ACCENTUATA (conform decizie pensionare pe caz de invaliditate)
a primit gradul 2 de invaliditate, este normal conform legii? Pot sa atac in instanta aceasta decizie? Multumesc
multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:36, 26 Mai 2013
Anterior demararii eventualei contestatii in instanta.sesizati oficial comisia superioara de expertiza medicala-persoane cu handicap

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionarea persoanelor cu grad de handicap ContSters107751 ContSters107751 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, ce conditii trebuie sa indeplineasca cineva pentru a iesi la pensie. ( nascut la 13.12.1956, a avut luxatie congenitala de ... (vezi toată discuția)
Grad de invaliditate & grad de handicap Pilu Pilu Buna seara, as avea rugamintea, daca poate cineva sa ma lamureasca cu urmatorul aspect: exista undeva prevazut vre-o echivalara intre \"grad de invaliditate\" ... (vezi toată discuția)
Comisia de evaluare a persoanelor adulte cu handicap Flutur1977 Flutur1977 Buna ziua,am o nelamurire la care sper sa ma luminati,ajutati va rog!sant pensionat pe caz de boala cu gradul 2 nerevizuibil din anul 2014,doctorita de la ... (vezi toată discuția)