Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Grad de handicap

Buna ziua, am o intrebare, sotia mea pentru urmatoarele afectiuni :
 Luxatie congenitala de sold bilaterala dobandita prin nastere (conform referat medical).
 Inegalitate membre inferioare cu scurtare membru inferior cu 2 cm (conform referat medical).
 Coxatroza secundara stanga (conform referat medical).
 Sold drept displazic.
 Bazin asimetric.
 Modificari ale coloanei vertebrale
 CAPACITATE DE MUNCA PIERDUTA IN TOTALITATE (conform decizie pensionare pe caz de invaliditate)
 DEFICIENTA FUNCTIONALA ACCENTUATA (conform decizie pensionare pe caz de invaliditate)
a primit gradul 2 de invaliditate, este normal conform legii? Pot sa atac in instanta aceasta decizie? Multumesc
multumesc
Anterior demararii eventualei contestatii in instanta.sesizati oficial comisia superioara de expertiza medicala-persoane cu handicap