Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare fantana
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare fantana

Buna ziua.Am o nelamurire.Am un teren de 10 m front stradal.Acest este teren este format din 2 terenuri a cate 5 si respectiv 5 metri.Am doar planul de situatie.Cel de la urbanistica de la primarie mi-a zis sa fac o fantana apoi sa o intabulez ,dupa care sa se faca iar masuratorile la fiecare fasie,sa vada unde este exact fantana apoi inca o masuratoare de unificare.Eu intreb de ce mai trebuie inca doua masuratori?N u era ma ilogic sa faca prima data unificarea apoi sa intabuleze fantana?
Nu inteleg chestia cu fantana! Daca sunteti proprietarul celor doua parcele, nimic nu va impiedica sa faceti unificarea. Desigur, aveti nevoie de documentatie, etc.