Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Act aditional
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Act aditional

Buna ziua,

as dori sa stiu si eu daca un contract isi poate continua valabilitatea atunci cand una dintre parti se schimba? sau unde ma pot interesa de legislatie in domeniu.
sau daca se poate incheia un act aditional la un contract la care una dintre parti se schimba?
multumesc mult
Noul Cod Civil reglementeaza cesiunea de contract (art. 1315-1320), se poate, dar este necesara (zic eu) mana unui profesionist.
~ Conținut șters la cerere ~