Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... perchezitie in magazin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

perchezitie in magazin

Intr-un magazin, supermarket, etc , echipele de paza te pot cauta in sacosa, poseta, buzunare ?...Sau au dreptul sa-ti ceara sa le arati tu continutul posetei?
Nu. Numai politia are acest drept si numai in cazul infractiunilor flagrante si de crima organizata. In celelalte cazuri perchezitia se poate face numai pe baza unui mandat de perchezitie.