Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Calcul salariu functionar public 2013
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Calcul salariu functionar public 2013

Cum se calculeaza salariul unui functionar public incepand din 01.01.2013? Mentionez ca, incepand cu luna iunie 2013 un functionar public ,clasa iii, grad profesional principal,gradatia 5, clasa de salarizare 31, are un salariu brut in cuantum de 1.024 lei, compus din salariul de incadrare 680 lei, spor de vechime 170 lei , spor stabilitate 102 lei , trei clase succesive de lalarizare 72 lei...... conform legii cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice si anexa nr.5 din OG nr.9/2008 penrtum modificarea OG nr 6/2007 privindunele masuri de reglementare a drepturilor salariale si a altor drepturi ala functionarilor publici pana la intrarea in vigoare a legii salarizarii unice si alte drepturi ale fp, precum si cresterile salariale care se acorda fp,in anul 2007 , aprobata cu modificari prin l nr.232/2007 , si pentru acordarea unor cresteri salariale penrufp,in anul 2008 si a deciziei nr 307/2011 privind acordarea a rei clase succesive de salarizare. Este corect acest calcul?
Decizia 307/2011 ... a cui???