Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Declaratia la politie se poate da in alta localitate?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Declaratia la politie se poate da in alta localitate?

Buna ziua!
Intr-o plangere penala am fost chemata sa dau o declaratie la politie. Pentru ca nu ma pot deplasa din localitate, am posibilitatea sa dau declaratia in localitatea unde locuiesc?
Va multumesc!
Se poate, prin comisie rogatorie.
Adica, ce trebuie sa fac?