Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recalculare alcoolemie

daca la recalculare valoarea alcolemiei a iesit sub 0,8 procurorul tine cont de aceasta , sau de valorile de la sange? dar daca se ajunge in instanta se tine cont de valorile de recalculare sau nu?
Poate tine cont, dar dupa ce va analiza dosarul in functie de tot materialul probator.
da multumesc . Mai am o intrebare ,daca acepta testul poligraf si nu iese bine,poate fi prezentat ca proba impotriva lui ?