Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... PV cu nume greºit ºi fãrã ºtampilã
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

PV cu nume greºit ºi fãrã ºtampilã

am primit in urma nunui scandal o amenda de la postul de politie din comuna pentru ca am sunat la 112 sa anunt scandalu
motivul amenzi este apel la 112 fara un motiv justificat
dupa cum spuneam in proces este numele gresit si este nestampilat
mentionez eu nu am semnat procesul l-am primit prin posta

[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar. Mulţumesc!]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Contestati procesul in termenul legal si invocati nulitatea pentru vicii de forma. Pe fond va aparati in sensul in care ati aratat mai sus.