avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... PV cu nume greºit ºi fãrã ºtampilã
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

PV cu nume greºit ºi fãrã ºtampilã

am primit in urma nunui scandal o amenda de la postul de politie din comuna pentru ca am sunat la 112 sa anunt scandalu
motivul amenzi este apel la 112 fara un motiv justificat
dupa cum spuneam in proces este numele gresit si este nestampilat
mentionez eu nu am semnat procesul l-am primit prin posta



[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar. Mulţumesc!]
Ultima modificare: Vineri, 31 Mai 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Contestati procesul in termenul legal si invocati nulitatea pentru vicii de forma. Pe fond va aparati in sensul in care ati aratat mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instanta competenta in cazul unei plangeri contraventionale dorupintili dorupintili se poate face contestatie la judecatoria bacau pt pv contraventie savarsita in jud botosani ? daca deja am facut-o ce curs juridic va avea ? multumesc ... (vezi toată discuția)
Cum fac o contestatie ca am fost prins intr-o localitate cu 103 km/h ? OVYBUB OVYBUB Cum fac o contestatie ca am fost prins intro localitate cu 103 km/h ? Am fost prins in alta localitate cu viteza da 103 km/h si vreau sa contest aceasta ... (vezi toată discuția)
Abuz al politiei locale PETCULESCUMIRCEA PETCULESCUMIRCEA eforie nord parcat cu masina pentru crca 12minute,fara sa cobor din masina,ma trezesc cu un agent al politiei locale,care imi bate agresiv in geam si pe un ton ... (vezi toată discuția)