Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reclamatie cic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reclamatie cic

o persoana aflat ain concediu ingrijire copil desfasoara si activitate la angajator, la negru.unde ar trebui sa facem reclamatia?
Munca la negru poate fi sesizat ITM-ului si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarea se poate trimite online, prin posta cu confirmare de primire sau prin depunerea la registratura institutiei respective.