avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 155 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reclamatie cic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reclamatie cic

o persoana aflat ain concediu ingrijire copil desfasoara si activitate la angajator, la negru.unde ar trebui sa facem reclamatia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:26, 1 Iunie 2013
Munca la negru poate fi sesizat ITM-ului si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarea se poate trimite online, prin posta cu confirmare de primire sau prin depunerea la registratura institutiei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate proceda pentru a face o reclamatie la itm unui angajator MIRELAE MIRELAE Cum pot proceda sa fac o reclamatie la ITM unui angajator care aproape 3 ani m-a tinut la munca fara forme legale ? Nu as fi stiut nici acum daca nu aveam ... (vezi toată discuția)
Reclamatie itm euangajat euangajat Vreau sa fac o reclamatie la ITM ultimului meu angajator. Pe site-ul lor am gasit si o adresa de email, pot sa trimit reclamatia acolo sau trebuie sa ma duc ... (vezi toată discuția)
Cum pot recupera banii avioane avioane Buna ziua.Am lucrat barman o luna fara a mi se incheia un contract de munca,cu toate ca imi fusese promis.Am plecat,dar nu am primit nici un ban.Cum pot ... (vezi toată discuția)