Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate proceda pentru a face o reclamatie la ITM ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate proceda pentru a face o reclamatie la ITM unui angajator

Cum pot proceda sa fac o reclamatie la ITM unui angajator care aproape 3 ani m-a tinut la munca fara forme legale ? Nu as fi stiut nici acum daca nu aveam nevoie de o adeverinta. Specific angajatorul este in Bucuresti si eu am prestat activitatea in Galati. Am plecat de la acest angajator , iar persoana care raspundea de sucursala imi face zile fripte, ma tot ameninta si ma denigreaza peste tot. Mai specific ca activitatea mi-am desfasurat-o corect si nu am creeat nici o problema. Mai am un rest de bani de primit. Cum sa procedez ?
Sesizarea catre ITM se poate face :
- online
- prin depunere la registratura institutiei
- prin posta cu confirmare de primire

Daca angajatorul a avut sediul social in Bucuresti , datele de contact pentru ITM Buc le gasiti aici:
[ link extern ]

iar sesizarea online se poate face aici
[ link extern ]
Bună ziua am fost cioban la oi si mau mintit ca îmi face carte de munca mau mintit ce po sa fac in cazul asta
Palade gheorghe alexandru, utilizator
Sesizati ITM-ul. Sesizarea catre ITM se poate face :
- online
- prin depunere la registratura institutiei
- prin posta cu confirmare de primire