avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate proceda pentru a face o reclamatie la ITM ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate proceda pentru a face o reclamatie la ITM unui angajator

Cum pot proceda sa fac o reclamatie la ITM unui angajator care aproape 3 ani m-a tinut la munca fara forme legale ? Nu as fi stiut nici acum daca nu aveam nevoie de o adeverinta. Specific angajatorul este in Bucuresti si eu am prestat activitatea in Galati. Am plecat de la acest angajator , iar persoana care raspundea de sucursala imi face zile fripte, ma tot ameninta si ma denigreaza peste tot. Mai specific ca activitatea mi-am desfasurat-o corect si nu am creeat nici o problema. Mai am un rest de bani de primit. Cum sa procedez ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:08, 9 August 2017
Sesizarea catre ITM se poate face :
- online
- prin depunere la registratura institutiei
- prin posta cu confirmare de primire

Daca angajatorul a avut sediul social in Bucuresti , datele de contact pentru ITM Buc le gasiti aici:
[ link extern ]

iar sesizarea online se poate face aici
[ link extern ]
Bună ziua am fost cioban la oi si mau mintit ca îmi face carte de munca mau mintit ce po sa fac in cazul asta
Ultima modificare: Miercuri, 9 August 2017
Palade gheorghe alexandru, utilizator
Sesizati ITM-ul. Sesizarea catre ITM se poate face :
- online
- prin depunere la registratura institutiei
- prin posta cu confirmare de primire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare acte demisie rosetraverse rosetraverse In data de 19 dec 2010 an demisionat cu acordul partilor, astfel incat nu am stat in preaviz. Am facut o demisie, am predat-o, insa nu mi s-a dat nici o copie ... (vezi toată discuția)
Discriminarea la locul de munca mihaela122012 mihaela122012 Buna, scriu aici in speranta solutionarii unui conflict aparut la locul de munca - in urma depunerii preavizului, nu mi s-a mai acordat bonusul din vanzarile ... (vezi toată discuția)
Am mare nevoie de un sfat, o informatie sau o instruire cum sa fac o reclamatie la itm mihaigeorgetaelisabeta mihaigeorgetaelisabeta pana de curand am lucrat la o firma din bucuresti pe un post de ospatar, fiind nevoita sa plec de acolo deoarece intarziase salariul cu aproximativ o luna, am ... (vezi toată discuția)