Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Revocarea ordinului de interdictie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Revocarea ordinului de interdictie

Daca sa dispus impotriva mea un ordin de interdictie de apropiere de sotie si acum dorim impacarea ea poate sa ceara revocarea ordinului sau trebuie sa treaca acel termen pus de instanta?
Se poate solicita si revocarea.
poate si ea sa faca asta sau trebuie sa o fac eu cu un avocat ceva?
si unde poate ea sa faca revocarea si ce consecinte va suporta ea daca vor fi...pentru ca spune ca doreste asta dar sa nu ii afecteze ei dupa aceea
Ea poate solicita.
Trebuie insa clar stabilit ca au incetat acele temeiuri...
va multumesc pentru raspuns...si cum poate proba ca au incetat acele temeiuri?