avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Facturi si chitante emise la contracte de prestari ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Facturi si chitante emise la contracte de prestari servicii ?

Un pfa cu obiect de activitate consultanta poate sa taie factura si chitanta unui benificiar fara un contract de prestari servicii intre cele 2 parti ?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:39, 3 Iunie 2013
Intocmiti obligatoriu si contractul ca sa se vada clar obiectul activitatii prestatiei si obligatiile partilor.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colaburare - obligatii la stet mitdan67 mitdan67 ce obligatii are benificiarul si ce obligatii are prestatorul in cazul unui contract de colaborare dintre o societate si o persoana fizica (vezi toată discuția)
Plata pe pfa geco geco Sunt salariat dar am si un PFA cu un obiect de activitate oarecare.Colaborand cu o asociatie, mi-a fost propusa plata prin acest PFA cu toate ca activitatea pe ... (vezi toată discuția)
Pfa- obligativitate contract?? Tonyde Tonyde Buna seara. As dori sa stiu daca este obligatorie incheierea unui contract intre pfa si pfa pentru consultanta. Un prieten are PFA si face factura si ... (vezi toată discuția)